ویلا و محوطه سازی

امروزه با گسترش شهرنشینی، رشد فزاینده آپارتمانها، و آلوده شدن محیط شهرها، علاقه افراد به بازگشت به محیط های آرام، دارای هوای پاک تر و استفاده از خلوت نقاط روستایی و ییلاقی رو به افزایش است. در مناطق اطراف تهران و کرج که دارای آب و هوای مناسب می باشند رشد چشمگیر ویلاها با متراژ های کوچک و بزرک مشاهده می شود. تبدیل مناطق زراعی به باغ های با متراژ مختلف و ساخت ویلاهای مختلف درمناطقی مانند کوهسار، نظرآباد، محمد شهر، هشتگرد، نشانگر این رشد و تمایل فزاینده می باشد.
در بحث ساخت ویلا نکات مهمی وجود دارد. امکانات مختلفی در یک ویلا می تواند پیشبینی شود که باربیکیو، استخر، سونا و جکوزی از آن جمله است. در کنار این امکانات طراحی چشم نواز ویلا یا باغ می تواند جلوه زیباتری حتی برای کوچکترین زمین ها ایجاد کند. نحوه قرارگیری و چیدمان امکاناتی مانند استخر، سونا و جکوزی در یک ویلا و محوطه سازی آن تاثیر زیادی در زیبایی بصری آن دارد. از طرفی ساخت ساختمان با سازه مناسب در هزینه ها و نیز آرامش ساکنین بسیار تاثیر گذار خواهد بود. استفاده از سازه های با سرعت ساخت زیاد و سبکی قابل توجه مانند LSF و یا سازه های دیگر با نماهای خاص در سالهای اخیر مورد توجه بوده است.
شرکت کاوش مهار البرز با کمک تعدادی از مهندسین عمران و معماری با تجربه ارزشمند در بحث طراحی و ساخت ویلا کوشیده است خدمات ارزشمندی را در زمینه طراحی، ساخت و ایجاد چشم اندازهای مناسب برای ویلاهای با متراژ های کوچک و بزرگ ارائه نماید. پرداختن به سلیقه کارفرما، درک صحیح از امکاناتی که در نزد کارفرما از اولویت بالاتری برخوردار هستند و وزن دهی به این اولویت ها از جمله نکاتی است که در بحث طراحی و ساخت مورد توجه این شرکت بوده است.